Zaznacz stronę

W czasie kryzysu, ale nie tylko wtedy, wiele osób marzy o bezpieczeństwie, niezależności finansowej i prowadzeniu swojej firmy, będąc tym samym niezależnym od kogokolwiek. Zwłaszcza, jeżeli mówimy tu o biznesie, który jest niezależny od miejsca, w którym obecnie się znajdujemy.
Czy biznes online to dobry sposób na zarabianie w kryzysie? Przyjrzyjmy się temu.
W chwili, gdy panuje kryzys, w czasie firmy zwalniają swoich pracowników, gdy nie mamy poczucia stabilizacji, zdarza się, że łatwo wpadamy w skrajności. Myślimy podobnym schematem, bo skoro coś wielkiego, co działało od lat teraz nie działa, to również nasz „mały biznes” online sobie nie poradzi. Jednakże warto poszukać rozwiązania i spojrzeć na to z różnych stron.

Biznes online daje sporo możliwości i szans. Jest pewnego rodzaju remedium, sposobem na zarabianie wtedy, gdy kryzys panuje dookoła. No dobrze, ale co konkretnie to oznacza?
Prowadzenie biznesu online daje nam sporo korzyści i przewagi w czasach, gdy inne tradycyjne biznesy „padają” lub mają się słabo. Po pierwsze, biznes online to często niewielkie koszty początkowe, ponieważ często jedyne co inwestujemy to swój czas oraz podstawowe środki do działania firmy (np. zakup towaru, jeśli jest to biznes oparty na handlu). Dobrym przykładem będzie sklep on-line, w którym klient znajdzie produkty nie tak łatwo dostępne w jego okolicy. Magazyn produktów można mieć na przykład w swoim samochodzie, wysyłając paczki do klienta z dowolnego miejsca w kraju lub za granicą. Poza tym, sklep Internetowy daje wiele innych korzyści, ale w zależności od produktów, które sprzedajmy, to dobry sposób na zarabianie na marży, którą często narzucają tradycyjne biznesy (np. ze względu na większe koszty stałe, czyli takie, jakie muszą ponieść np. za wynajem powierzchni w centrum handlowym).
Biznes online to sposób na zarabianie w kryzysie w momencie, gdy wszyscy inni narzekają. Po pierwsze, bo w momencie kiedy narzekają, Ty tworzysz swoją firmę, rozwijasz produkty, podczas gdy inni marnują czas. W kryzysie bardzo dużo ludzi jeszcze częściej korzysta z Internetu – to cenne źródło wiedzy. To przestrzeń, w której możemy sprzedawać niemalże cokolwiek – od swojej wiedzy, porad i usług, przez handel produktami, tworzenie własnych kursów on-line, pośrednictwo i nawiązywanie kontaktów biznesowych. I to właśnie dostęp do Internetu, źródła informacji, już w sam sobie jest sposobem na zarabianie w kryzysie, bo wiemy, czego nam ludziom (oraz naszym potencjalnym przyszłym klientom tak naprawdę potrzeba w tej chwili!).

Gdy panuje kryzys, biznes online daje całe spektrum możliwości, które trzeba wcześniej znaleźć. Być może w mediach społecznościowych, które są pewnego rodzaju „bazą klientów” dla Twojego przyszłego biznesu? Być może dzięki już istniejącym pomysłom? Rozejrzyj się, zastanów, a co najważniejsze, zabierz do pracy, bo biznes online pozwoli Ci uniezależnić się przede wszystkim od szablonowego myślenia na zasadzie „O, nie, to kryzys – już po mnie!”. Korzystaj z zasobów, które masz i znajdź swój sposób na zarabianie on-line.
Na koniec warto zaznaczyć, że biznes online to sposób na zarabianie w kryzysie, bo zwyczajnie działania przenoszą i będą nadal przenosić się do sieci. Dlatego już dziś warto o tym pomyśleć – zwłaszcza w czasie, gdy panuje kryzys, bo gdy się skończy, nasz biznes będzie już działał.